Centar izvrsnosti iz informatike

10.09.2018.  -  Napisala  Iskra Petak

Centar izvrsnosti iz informatike za srednju školu u šk. godini 2018./209. uskoro započinje s radom. Zainteresirani učenici prijavljuju se svojim nastavnicima informatike najkasnije do 21.9.2018. (petak).

Budući da su utvrđene kompetencije i predznanja koja izvrsni učenici trebaju imati iz odgovarajućeg područja, inicijalno testiranje prijavljenih učenika (ukoliko će to biti potrebno za pojedinu radionicu u slučaju većeg broja prijava) bit će obavljeno 6.10.2018., o čemu će učenici biti pravodobno obavješteni. Svečanost povodom početka rada centara planira se 27.10.2018.

Raspored održavanja svake radionice za srednje škole dogovorit će učenici i voditelji na prvom sastanku, usklađeno s mogućnostima zainteresiranih.

Popis radionica:

• Primjena naprednih algoritama u rjašavanju programskih zadataka
  • 3D modeliranje i virtualna i proširena stvarnost
  • Let's STEAM: Digitalna obrada profesionalne fotografije
  • Uvod u 3D print i robotiku

Sva predavanja u Centru su besplatna te je također osigurana užina za polaznike.

U prilogu donosimo obrazac privole koju trebaju potpisati roditelji zainteresiranih učenika.