Europski dom Zagreb i Europski pokret Hrvatska u školskoj godini 2021./2022. organiraju 28. Natjecanje Europa u školi na razini Republike Hrvatske. Međunarodni odbor Europe u školi donio je odluku da se ovogodišnje natjecanje održi pod naslovom:

STVARAMO ODRŽIVU BUDUĆNOST

Krajnji rok za prijavu radova na županijska natjecanja  je do 01. ožujka 2022.

Pozivamo sve mlade u dobi od 7. – 21. godine koji žele sudjelovati u projektu da se uključe u projekt i pošalju svoje radove. Svečanost dodjele nagrada kao i svake godine biti će upriličena u Europskom domu Zagreb u sklopu proslave Dana Europe – 9. svibnja.

Više o samom natječaju pročitajte u privitku.

U utorak 7. rujna u atriju Županijske palače u Varždinu upriličen je svečani prijem za učenike i njihove mentore te ravnatelje škola koji su na državnim natjecanjima u znanju i strukovnim disciplinama osvojili 1. mjesto u školskim godinama 2019./2020. i 2020./2021. Prijem je priredio župan Anđelko Stričak sa suradnicima: predsjednikom Županijske skupštine dr.sc. Josipom Križanić, zamjenicom župana Silvijom Zagorec i pročelnikom Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu i sport dr. Miroslavom Huđekom. Župan je učenicima - prvacima uručio priznanja, a mentorima zahvalnice, dok su zamjenica Zagorec i pročelnik Huđek uručili prigodne poklone učenicima i mentorima.

Državna prvakinja iz njemačkog jezika u školskoj godini 2019./2020. bila je naša učenica Maja Bregović, koja nije mogla nazočiti svečanosti, dok je državna prvakinja također iz njemačkog jezika u školskoj godini 2020./2021. bila Estella Veronica Grubač. Mentorica učenicama je profesorica Silvija Hogge-Buder.

Još jednom čestitamo učenicama i njihovoj mentorici!

Poštovani pristupnici jesenskog roka ispita državne mature,

svoje potvrde o položenim ispitima možete preuzeti u Školi u petak 17.9.2021. od 8:00 do 15:00 sati.

Ispitna koordinatorica,

Petra Hiržin

Poštovani pristupnici jesenskog roka ispita državne mature,

Ispitna koordinatorica,

Petra Hiržin

Iz Autobusnog prijevoza obavještavaju učenike da će moći koristiti prijevoz bez važeće karte za mjesec rujan do utorka, 14.09.2021. godine.

Poštovani,

Varaždinska županija će i ove godine sufinancirati prehranu srednjoškolaca za koje njihovi roditelji/staratelji ostvaruju pravo na doplatak za djecu u iznosu od 299,34 kn ili uvećan.

Sukladno tome, Srednja škola Ivanec poziva učenike koji ostvaruju pravo na dječji doplatak prema kriterijima u Javnom pozivu iz privitka da se prijave za sufinanciranje prehrane za školsku godinu 2021./2022. Ispunjenu zamolbu (iz privitka) te potrebnu dokumentaciju učenici podnose najkasnije do 30. rujna 2021. u ured pedagoginje Škole.

Poštovani,

u privitku donosimo preporuke Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo o postupanju s bliskim kontaktima u odgojno obrazovnim ustanovama – Mjera zdravstvenog nadzora u samoizolaciji te molimo da se pridržavate istih.

Mreža mladih Hrvatske organizira predstavljanje vodiča "Mladi kroz E-galaksiju" koje će se održati 13.09. u 11h putem ZOOM-a. Vodič je izrađen ususret prvom digitalnom popisu stanovništva tzv. "samopopisivanju".  Pridružite se i saznajte što je sve potrebno znati prije, tijekom i nakon procesa samopopisivanja te kako možemo osigurati veću uključenost mladih na ovom prvom digitalnom popisu stanovništva. U privitku se nalazi dopis s linkom za prijavu.

Stranica 1 od 87