Održan HAK-ov preventivno-edukativni program „KLIK"

05.03.2020.  -  Napisala  Iskra Petak

Učenicima trećih i četvrtih razreda danas je održano predavanje stručnjaka Ureda sigurnosti cestovnog prometa (djelatnika Hrvatskog autokluba) koje se provodi u sklopu preventivno-edukativnog programa „KLIK – sigurnosni pojas – navika odgovornog ponašanja u prometu“.

Namjena projekta „KLIK“ je stjecanje kompetencija, znanja o sigurnosnim i zaštitnim mjerama i radnjama prije i za vrijeme upravljanja (ili prevoženja) vozilom, kao i razvoj vještina odgovornog i sigurnog ponašanja u prometu. Ovim se projektom djeluje na ponašanje srednjoškolaca, usvajanje i stjecanje pozitivnih stavova o njihovoj ugroženosti u prometu. Nakon interaktivnog predavanja u kojem je učenicima objašnjena nužnost korištenja sigurnosnog pojasa i općenito važnosti odgovornog ponašanja u prometu, učenici su imali priliku isprobati simulator prevrtanja koji im se sigurno najviše svidio.