Održana nacionalna razina u kvizu znanja Mreža čitanja

18.05.2021.  -  Napisala  Iskra Petak

U petak 14. svibnja održana je nacionalna razina kviza znanja Mreža čitanja. Ovaj projekt za poticanje čitanja u organizaciji Hrvatske mreže školskih knjižničara i uz potporu Ministarstva znanosti i obrazovanja već se osmu godinu provodi u srednjim školama, a učenici naše škole redovito sudjeluju u svim razinama.

Naše ovogodišnje predstavnice na nacionalnoj razini, Daria Vusić (2.G2), Maja Bregović (3.G2) i Tihana Belčić (4.G1), čitale su tri romana na temu Knjiga, knjižara, knjižnica: Malu parišku knjižaru Nine George, Kako pronaći ljubav u knjižari Veronice Henry te Nebo puno knjiga Amy Meyerson. Najbolji plasman postigla je Maja Bregović koja se nalazi na 7. mjestu.

Čestitamo učenicama na sudjelovanju i postignutim rezultatima te im zahvaljujemo što njeguju ljubav prema čitanju te ujedno i time daju svoj doprinos obilježavanju Godine čitanja!

Mentorica

Knjižničarka Iskra Petak