Umijeće javnog govora

03.10.2023.  -  Napisala  Iskra Petak

Umijeću javnog govora učenike drugih razreda gimnazije danas je podučila Veronika Štefanko, magistra edukacije govorništva.

Veronika je učenicima objasnila kako se osloboditi treme prilikom javnog nastupa, koje geste su poželjne, a koje nikako ne smiju koristiti, kako se opustiti i pravilno disati te koje je vježbe potrebno raditi kako bi sačuvali glasnice te postigli dobar i ugodan glas prilikom javnog govora. Osim teorijskog dijela, Veronika je učenicima pokazala vježbe koje su zajedno odradili i koje će moći koristiti i u svakodnevnim situacijama.

Ono što posebno veseli jest činjenica da je Veronika još jedna od naših bivših učenica koja je uspješno završila Filozofski fakultet u Zagrebu, smjerove Fonetika i Komparativna književnost, a sada svoje stečeno znanje uspješno prenosi ljudima kojima je potrebno ovladati umijećem javnog govorenja.