Pedagoginja i psihologinja sudjelovale na konferenciji „Cjelovita seksualna edukacija u školama“

17.11.2023.  -  Napisala  Iskra Petak

Pedagoginja Anja Rutić i psihologinja Tea Košić su 15.11.2023. sudjelovale na konferenciji „Cjelovita seksualna edukacija u školama“ u Rijeci gdje je pedagoginja Anja Rutić bila u ulozi predavačice na okruglom stolu kao predstavnica srednjih škola.
Cilj konferencije je bio predstaviti rezultate projekta Zdrave veze kojeg su provodile udruge PaRiter, Delta, LORI i SOS Rijeka, a partneri na projektu su bili Varaždinska županija, Primorsko-goranska županija, Sisačko-moslavačka županija, Grad Rijeka te KUN (Center for equality and diversity) iz Norveške.
Projekt je podržan s 89.63,99 € (675.377,44 kn) financijske podrške Islanda, Lihtenštajna i Norveške u okviru Europskog gospodarskog prostora i Norveških grantova, a cilj projekta je doprinijeti uvođenju cjelovite seksualne edukacije (CSE) u osnovne i srednje škole na području Republike Hrvatske.

ANJA1