Nagrađeni autori najboljih kratkih priča

17.11.2023.  -  Napisala  Iskra Petak

Danas smo dodijelili nagrade našim učenicima koji su se odvažili, napisali i poslali svoje kratke priče strave i užasa na natječaj kojega je raspisala školska knjižnica Srednje škole Ivanec. Podsjetimo, natječaj je raspisan drugu godinu zaredom, povodom Mjeseca hrvatske knjige, a bio je otvoren od 19. listopada do 6. studenoga 2023. Učenici su trebali napisati kratku priču na hrvatskom standardnom jeziku, engleskom ili njemačkom jeziku. Tema priče nije bila strogo zadana, ali priča je morala sadržavati elemente mistike, fantastike, bizarnog, horora te je morala biti strukturirana u odlomke.

Ove smo godine na natječaj zaprimili dvije priče na hrvatskom standardnom jeziku (Mračna tajna knjižnice Helene Geček i Smrt iz noćne more Tajane Pintarić) te dvije kratke priče na na engleskom jeziku (The Silent Family Luke Streleca i Breeze Eme Žulić), a povjerenstvo u sastavu Jasmina Balling, prof. njemačkoga i engleskoga jezika te Iskra Petak, knjižničarka odlučile su da nagradu za najbolju priču na hrvatskom jeziku dobiva Mračna tajna knjižnice Helene Geček iz 2.E te Breeze Eme Žulić iz 2.G2 kao najbolja kratka priča na engleskom jeziku. Nagrađene priče možete pročitati u privitku.

Zahvaljujemo učenicima na sudjelovanju, a pobjednicama upućujemo čestitke!