Učenicima predstavljena policijska zanimanja

25.04.2024.  -  Napisala  Iskra Petak

Službenici Policijske uprave varaždinske, Policijske postaje Ivanec kao i službenici pravosudne policije Kaznionice u Lepoglavi našim su učenicima predstavili svoja zanimanja i mogućnosti upisa u zanimanje policajac/policajka kojega provodi Ministarstvo unutarnjih poslova. Učenici su u holu mogli vidjeti i isprobati opremu i tehniku kojom se policijski službenici koriste u svakodnevnom radu te razgovarati s policijskim službenicima dok su u predavanju doznali mnogo o policijskom pozivu kao i o trenutno raspisanim natječajima za policijsko zanimanje.

Naime, Ministarstvo unutarnjih poslova trenutno ima dva otvorena natječaja: jedan za upis polaznika za zanimanje policajac/policajka kroz Program srednjoškolskog obrazovanja odraslih, a drugi natječaj za zanimanje policajac/policajka kroz program srednjoškolskog dvogodišnjeg obrazovanja upisom učenika u treći razred srednje škole. Više o natječajima možete pročitati na poveznici https://policijska-akademija.gov.hr/postani-policajac-policajka/4018