Napomena

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/385

Dan škole proslavljen uz futsal za ženske ekipe srednjih škola

20.03.2017.  -  Napisala  Iskra Petak

Dan škole, 16. ožujka, obilježili smo u sportskom duhu. Zahvaljujući pobjedi naše ženske futsal ekipe na županijskom natjecanju, ovoga smo puta u sportskoj dvorani bili domaćin Poluzavršnom natjecanju u futsalu za ženske ekipe srednjih škola, skupine "Sjever" te smo, uz ekipu domaćina ŠSD "Srednjoškolac" ugostili još tri ekipe: ŠSD "Kopriva" iz Srednje škole Koprivnica, ŠSD "Graditelj" iz Graditeljske škole Čakovec i ŠSD "Victoria" iz Srednje škole Stjepan Ivšić iz Orahovice. Školski tamburaški orkestar, pod vodstvom Jelene Gotal izveo je himnu, a nakon pozdravnog govora ravnateljice mr.sc. Lidije Kozina i čestitke povodom Dana škole upućene učenicima i djelatnicima, prisutnima se u ime organizatora natjecanja, Školskog sportskog saveza Varaždinske županije obratila Ivana Putarek koja je natjecateljicama poželjela dobre rezultate te fer sportsku igru i što manje ozljeda na terenu. Svojim kratkim nogometnim skečom u igru su nas uveli bivši ivanečki osnovnoškolci, od kojih su neki sada polaznici naše škole, a koje je uvježbala Ivana Matić.

U skupini A igrale su Srednja škola Koprivnica (Koprivničko-križevačka županija) i Srednja škola Stjepan Ivšić, Orahovica (Virovitičko-podravska županija), a u skupini B Srednja škola Ivanec (Varaždinska županija) i Graditeljska škola Čakovec (Međimurska županija). Za Srednju školu Ivanec igrale su: Sandra Kuča, Tea Hojsak, Ena Hojsak, Izidora Juriša, Paula Štefanek, Sara Bratković, Janja Čanjevac, Mateja Marković, Veronika Žunar i Sara Rogina, voditeljica Stella Gotal.

U utakmici skupine A SŠ Koprivnica savladala je SŠ Stjepan Ivšić, Orahovica rezultatom 5:1, u utakmici skupine B SŠ Ivanec svladala je Graditeljsku školu Čakovec rezultatom 3:0. Pogotke za Ivančanke su postigle Janja Čanjevac, Sandra Kuča i Paula Štefanek. Nakon toga uslijedile su burne utakmice za medalje. Poslije odigranih utakmica po skupinama igrala se utakmica za 3. mjesto između Graditeljske škole Čakovec i SŠ Stjepan Ivšić, Orahovica. Nakon neriješenog rezultata na kraju drugog poluvremena izvodili su se šesterci te je pobjedu odnijela Graditeljska škola Čakovec rezultatom 3:1 i tako osvojila 3. mjesto. Finalna utakmica između naših Ivančanki i SŠ Koprivnice bila je posebno napeta. Utakmica je bila neizvjesna, uz puno prilika naših djevojaka koje nisu iskoristile pa je utakmica završila rezultatom 0:0. Nakon prvog kruga izvođenja šesteraca, rezultat je ponovo bio neriješen te se morala odabrati jedna djevojka koja će ići dalje u izvođenje. Naše su djevojke odabrale da to bude kapetanica Sandra Kuča, igračica koja je dala cijelu sebe u obje utakmice, bila povrijeđena, spašavala lopte i brojne prijetnje. Ipak, u dramatičnoj završnici naše su djevojke izgubile finale izvođenjem šesteraca rezultatom 4:3 te osvojile srebrnu medalju zlatnog sjaja, kako kaže njihova trenerica Stella Gotal. Čestitamo djevojkama na izvrsnoj igri kojom su nas, do zadnjeg gola, držale u napetosti i neizvjesnosti!

Ovo natjecanje je doista bio najbolji način obilježavanja Dana škole, budući da školske sportske ekipe već dugi niz godina nižu zavidne rezultate na mnogim sportskim natjecanjima.

Zahvaljujemo Lani Brezovec na ustupljenim fotografijama!

{gallery}385{/gallery}