Fran Geček dobitnik je druge nagrade za najbolju znanstveno-fantastičnu priču pod naslovom „Nećemo izbjeglice sa Zemlje!“

11.05.2017.  -  Napisala  Iskra Petak

Naš je učenik Fran Geček (3. G3) dobitnik druge nagrade za najbolju znanstveno-fantastičnu priču „Nećemo izbjeglice sa Zemlje!“

Udruga SFera najznačajnija je udruga umjetnika u Hrvatskoj čije je područje zanimanja znanstvena-fantastika i srodni žanrovi (fantasy,nadnaravni horor). Već četvrt stoljeća SFera raspisuje godišnji natječaj za najbolje likovne i literarne radove djece osnovnih i srednjih škola na zadanu temu. Sve pristigle radove pažljivo razmotri i vrednuje SFerin žiri za dječje nagrade, a najbolje autore, autorice i skupine autora Društvo SFera nagrađuje na svečanoj dodjeli nagrada u sklopu Svečane skupštine Društva za znanstvenu fanstastiku SFera, koja je tradicionalno središnji događaj znanstveno-fantastične konvencije SFeraKon. Dodjela ovogodišnjih nagrada, na kojoj će sudjelovati i Fran, održat će se 13. svibnja.

Bravo, Fran!

Maja Držaić, prof.