Napomena

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/679

Polarni san - inspirativno i poticajno predavanje Davora Rostuhara

03.05.2018.  -  Napisala  Iskra Petak

Danas smo po drugi put imali priliku ugostiti našeg poznatog pustolova, putopisca i fotografa Davora Rostuhara koji iza sebe ima niz uspješnih projekata i ekspedicija, kao što je put biciklom od Zagreba do Egipta, put motociklom od Zagreba do Capetowna, sedam ekspedicija u džungle Amazone i Papue, a koji je odnedavno i prvi Hrvat te 26. čovjek u povijesti koji je osvojio Južni pol.

Davor je put dug gotovo 1200 kilometara propješačio u 48 dana - potpuno sam, pješice na skijama pri čemu nije koristio vanjsku energiju vjetra, životinja ili motora. Sve što mu je trebalo za 48 dana koliko je ekspedicija trajala, vukao je sa sobom u sanjkama koje su u startu težile 137 kg. O ovom nevjerojatnom poduhvatu, godinama priprema koje su mu prethodile te o snazi volje koje ga je pratila tijekom čitavog putovanja, više od 300 naših učenika i nastavnika u jednom je dahu odslušalo ovo doista nevjerojatno poticajno predavanje. Budući da je glavni cilj ekspedicije bio pronaći odgovor na pitanje što čovjek treba napraviti da ostvari snove, Davor je svima poručio da od snova nikada ne smijemo odustajati te da se trebamo svim silama truditi ostvariti ih, bez obzira što nam se na putu ka cilju ispriječe mnoge naizgled nepremostive prepreke.

Učenici su na kraju imali dosta zanimljivih pitanja za našeg gosta, a on je također pohvalio i sve izvršene izazove koje su učenici izradili kroz projekt "Polarni san", kao i učenike koji su svakoga tjedna tijekom trajanja ekspedicije sudjelovali u kvizu znanja. Najnoviju knjigu s ekspedicije naslova Polarni san, kao i mnoge druge putopise Davora Rostuhara možete posuditi u našoj školskoj knjižnici, a Davora možete pratiti putem njegovog Facebook i Instagram profila te na stranicama Kluba za ekspedicionizam i kulturu.

Vjerujemo da je ovo predavanje svima bilo poticaj da sanjaju velike snove i trude se u ostvarivanju istih.

{gallery}679{/gallery}