Učenici 3.D na Ravnoj gori

15.05.2018.  -  Napisala  Iskra Petak

Učenici 3.D razreda "odradili" su svoju posljednju terensku nastavu u sklopu svog srednjoškolskog obrazovanja. Njih je profesor Ivan Kostov odveo na Ravnu goru, najsjeverniju i najzanimljiviju planinu Hrvatskog zagorja, gdje su upoznavali biljni svijet i ponovili sve vezano uz struku. Na Ravnoj gori na visini od 680 metara je razgledna piramida koja se nalazi u neposrednoj blizini crkve Sveta tri kralja. Piramida je visoka 11 metara. Zanimljivo je da se vršak na kojem se piramida nalazi često spominje kao »vrh Ravne gore« iako na šumovitom grebenu u sjeveroistočnom dijelu gore postoji vrh koji je 6 metara viši i koji uistinu jest najviši na Ravnoj gori. Taj su greben i naši učenici iskoristili za prekrasan pogled na okolicu i fotografiranje.