S radom započeo HERE Map makers međunarodni ljetni kamp

12.06.2018.  -  Napisala  Iskra Petak

Međunarodni ljetni kamp za učenike i nastavnike vezan uz projekt HERE Map Makers, čiji je nositelj Srednja škola Ivanec danas je započeo s aktivnostima.

Tako se u našoj Učionici budućnosti okupilo 60 sudionika projekta (nastavnika i učenika iz Srednje škole Ivanec, Geodetske škole Zagreb, Gospodarske škole Varaždin, Srednje gradbene šole Ljubljana, Slovenija, IES Sefarad, Toledo, Španjolska, Liceo Scientifico e Linguistoco "O. Tedone", Italija i Liceum Przymierza Rodzin, Varšava, Poljska) gdje su učenici nakon uvodne riječi ravnateljice mr.sc. Lidije Kozina prezentirali sve svoje dosadašnje aktivnosti vezane uz projekt, a profesori diseminacijske aktivnosti za proteklo razdoblje od 6 mjeseci. Po njihovim izlaganjima, prisutnima su se obratili predstavnici tvrtke HERE International BV, podružnica Zagreb,  jedne od vodećih svjetskih tvrtki za izradu digitalnih karata koji će voditi sve aktivnosti u kampu.

Učenici će kroz sve dane trajanja kampa raditi u međunarodnim timovima tako da će svaki tim sačinjavati po jedan predstavnik iz svake zemlje, kartiranje po terenu će se izvršavati putem HERE-ovih alata za kartiranje te uz njihovu punu podršku i nadzor, a ujedno će razvijati strane jezike, rad u timovima te upoznavati vršnjake iz drugih zemalja i njihove kulture.

HERE logo