Obilježavanje Tjedna cjeloživotnog učenja u Srednjoj školi Ivanec

09.10.2018.  -  Napisala  Iskra Petak

Učenici i djelatnici Srednje škole Ivanec i ove su se godine uključili u obilježavanje 12. Tjedna cjeloživotnog učenja.

Tako je u četvrtak 4. listopada održano predavanje naziva "Neispričana strana GDPR-a" koje je održao Igor Barlek, član Rotary Cluba Varaždin 1181, a koji je profesionalac u području GDPR-a. Gospodin Barlek je pokušao objasniti i razriješiti sve nedoumice i pitanja vezane uz Opću uredbu o zaštiti podataka. Budući da nam mediji plasiraju razna tumačenja i plaše nas visokim kaznama, ovo je predavanje dalo konkretne savjete te su posjetitelji mogli doznati jesu li se uskladili i da li još negdje griješe u primjeni Opće uredbe o zaštiti podataka. Predavanje je bilo namijenjeno za širu javnost tako da su se mnogi građani odazvali istome.

U petak 5. listopada u Učionici budućnosti Srednje škole Ivanec održana je radionica "Roboti napadaju". Ova radionica sastavljanja i programiranja LEGO robota održala se zahvaljujući inicijativi Roberta Čičeka, bivšeg učenika naše škole, koji je student na zagrebačkom Fakultetu elektrotehnike i računarstva te višeg asistenta s FER-a Tomislava Jagušta. Zbog ograničenog prostora i LEGO opreme radionici su prisustvovali uglavnom učenici 1.G1 razreda s nastavnicima informatike, no vjerujemo kako ćemo uskoro biti u mogućnosti nastaviti suradnju te ovu zanimljivu i interaktivnu radionicu predstaviti i ostalim učenicima.

Vjerujemo da smo ovim aktivnostima uspješno prenijeti poruku o važnosti obrazovanja i učenja!