Predstavljeni studijski programi na Hrvatskom vojnom učilištu "Dr. Franjo Tuđman"

09.11.2018.  -  Napisala  Iskra Petak

Učenicima trećih i četvrtih razreda predstavljeni su studijski programi na Hrvatskom vojnom učilištu "Dr. Franjo Tuđman" koje djeluje u sklopu Sveučilišta u Zagrebu. Učenicima su se predstavili djelatnici Oružanih snaga republike Hrvatske te uz studijske programe zorno opisali kako izgleda studiranje na ovom Učilištu te po čemu se ono razlikuje od ostalih studijskih programa Sveučilišta u Zagrebu. Osim redovnog studija, u programu je obuhvaćena i vojna obuka koja obuhvaća ljetne i zimske vojne kampove, obuku tijekom godine, vojnu praksu i stažiranje, a polaznici nakon završenog studija imaju osoguran posao u Ministarstvu oobrane Republike Hrvatske.

Ukoliko ste zainteresirani za ovakav način nastavka školovanja te želite postati njihov kadet, sve potrebne informacije možete pronaći na stranicama MORH-a , koje nudi sljedeće preddiplomske sveučilišne studijske programe:

Sveučilišni preddiplomski studij vojnog inženjerstva

Sveučilišni preddiplomski studij vojnog vođenja i upravljanja

Aeronautika - vojni pilot

Sveučilišni integrirani preddiplomski i diplomski studij vojnog pomorstva