Predavanje za ekonomiste o OPG-u

30.11.2018.  -  Napisala  Iskra Petak

U sklopu predmeta Obiteljski posao na satu učenika 1.E razreda gostovala je Andrea Štefanec koja je predstavila Obiteljsko prirodno gospodarstvo, OPG Štefanec Milan.

Andrea je donedavno bila učenica naše škole, a sada je studentica prava na Pravnom fakultetu u Zagrebu. Njezina se obitelj već dugi niz godina bavi ekološkim uzgojem i preradom voća, oraha i buča, a Andrea u svemu tome sudjeluje od malih nogu te se tim poslom namjerava i dalje baviti. Ona je učenicima predstavila obiteljski OPG, ispričala što je sve potrebno da se jedna takva djelatnost oformi i otvori, ispričala je priču svoje obitelji i njihove ljubavi prema poljoprivredi. Također je predstavila proizvode koje njihovo gospodarstvo proizvodi u Meljanu pokraj Trakošćana, a na kraju su učenici mogli i kušati neke od njihovih proizvoda.

Vjerujemo da su učenici iz predavanja dobili puno korisnih informacija te se nadamo da će se ovakva suradnja s bivšim učenicima-poduzetnicima i dalje nastaviti!