Terenska nastava gimnazijalaca 3. i 4. razreda u Zagrebu

20.12.2018.  -  Napisala  Iskra Petak

18.12.2018. poslije nastave učenici 3.G1 i 3.G2, ukupno njih 36, posjetili su Državni zavod za statistiku i Muzej iluzija u Zagrebu, a učenici 4.G1, 4G2 i 4.G3, ukupno njih 26, Muzej iluzija.

U Državnom zavodu za statistiku predstavljen im je rad zavoda s posebnim naglaskom na infografike kojima se statistika nastoji približiti svakome. Zaposlenice zavoda istaknule su i društvene mreže na kojima je zavod sa svojim podacima, posebno u obliku infografika, sve prisutniji. Zanimljivo je zaposlenici DZS-a nisu samo matematičari, informatičari i ekonomisti, nego i grafički dizajneri i novinari. Učenicima je predstavljena i Statistička olimpijada koja se ove školske godine održava po drugi puta u Republici Hrvatskoj.

U Muzeju iluzija učenici su mogli uživati u općenito jednom razigranoj i zanimljivoj kombinaciji znanosti (prvenstveno fizike i matematike). Bilo je tu optičkih varki, holograma, anti-gravity, amnes i beskonačnih prostora i pametnih igraonica.

Slobodno vrijeme učenici su proveli na Adventu.

Voditeljice:

Marta Bregović Flegar, Marica Dolenec-Jurinić i Petra Hiržin