„MathReality“

10.01.2019.  -  Napisala  Iskra Petak

MathReality   Erasmus

Srednja škola Ivanec započela je 1. studenog 2018. s provedbom novog Erasmus+ projekta „MathReality“, u kojem sudjeluje kao partner školama i institucijama iz Francuske, Belgije, Italije, Rumunjske i Cipra. Projekt traje dvije godine, a vrijednost projekta iznosi 186.475 €.
Cilj projekta je poboljšati matematičke kompetencije učenika smanjivanjem pasivnog učenja. To će se postići inovativnim metodama učenja i podučavanja pomoću tehnologije virtualne stvarnosti (VR). Učenicima će se osigurati atraktivan, zabavan i učinkovit način učenja različitih tema u domeni matematike pomoću virtualnih naočala. Korištenje tehnologije virtualne stvarnosti (VR) sigurno će imati vrlo pozitivnu ulogu u poboljšanju općeg obrazovanja i učenja matematike.
U sklopu projekta „MathReality“ ravnateljica Srednje škole Ivanec Lidija Kozina i nastavnica matematike i fizike Marta Bregović Flegar sudjelovale su od 5. do 7. prosinca 2018. na prvom transnacionalnom sastanku partnera u Belgiji.

View the embedded image gallery online at: