Napomena

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/844

Projekt „Kovčeg sjećanja“

28.01.2019.  -  Napisala  Iskra Petak

Učenici prvih razreda na nastavi Etike provodili su eTwinning-projekt „Kovčeg sjećanja“ u čiju se aktivnu provedbu uključilo još šest hrvatskih osnovnih i srednjih škola, a ujedno i dvije poljske škole: srednje škole u Zamośću i u Varšavi. Izvan eTwinning-mreže iste su se projektne aktivnosti provodile u Tehničkoj školi u Massachusettsu u Sjedinjenim Američkim Državama.

Osnovni je cilj projekta bio razvijati samosvijest i samopouzdanje uz poštovanje drugih i drukčijih kao polazišta aktivnoga i odgovornoga građanstva te učiti o žrtvama holokausta s naglaskom na njihove osobne priče i identitet. Radom na projektu učenici su pobliže upoznali židovsku religiju i kulturu, čitali su knjige i gledali filmove te istraživali sadržaj „kovčega sjećanja“ na temelju čega su kreirali vlastite priče o sedam različitih sudbina koje su popratili likovnim radovima. „Kovčeg sjećanja“, koji je tijekom projekta putovao od škole do škole, kreiran je po uzoru na priče o kovčezima žrtava holokausta koji su sačuvani nakon Drugog svjetskog rata.

Sâm projekt započeo je u listopadu 2018. godine, a završio je obilježavanjem Međunarodnoga dana sjećanja na žrtve holokausta. Kako to izgleda, možete vidjeti na fotografijama ili razgledati u holu naše škole.

Također, projekt će kao primjer dobre prakse biti prezentiran na državnom skupu „Poučavanje i učenje o holokaustu i sprečavanju zločina protiv čovječnosti“ koji će se održati u Puli od 29. siječnja do 1. veljače 2019.

Petra Svetec, prof.

{gallery}844{/gallery}