Napomena

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/860

DSD Sprachcamp am Sljeme

20.02.2019.  -  Napisala  Iskra Petak

Od petka 8. veljače do nedjelje 10. veljače pet učenika prvih razreda gimnazije naše škole sudjelovalo je na jezičnom kampu na zagrebačkom Sljemenu u organizaciji DSD nastave. Bili su smješteni u Domu Crvenog križa Grada Zagreba, u srcu Parka prirode Medvednica. U ovom prekrasnom okruženju na Sljemenu, na visini od 955 m i okruženi šumom, šezdesetak učenika i desetak nastavnika iz Varaždinske i Međimurske županije družili su se na njemačkom jeziku.

Književno djelo „Erlkönig“ slavnoga Johanna Wolfganga von Goethea služilo je kao baza za analizu, diskusiju i kreativnu interpretaciju, kroz mnoge radionice recitiranja, kreativnog pisanja, slikanja, izrade kratkog filma i video animacije, pa čak i moderne kazališne predstave. Učenike su nastavnici pratili u grupama te poticali njihovu kreativnost i samostalnost. Uz nastavnike koji učenicima predaju DSD nastavu, izvorni govornici njemačkog jezika osiguravali su da kroz radionice i čitav program učenici vježbaju i učvrste svoja jezična znanja i vještine iz njemačkog.

Mistična balada „Erlkönig“, čarobni smještaj u kojem su se odvijale radionice i učenička suradnja u kojoj su se stvorila nova prijateljstva, inspirirali su nas i proizveli zanimljive, dramatične i zabavne video uratke, tekstove i predstave.

Još jedno nezamjenjivo iskustvo i lijepo sjećanje u sklopu nastave DSD.

Jasmina Balling, prof.

{gallery}860{/gallery}