Održana uvodna konferencija projekata Energetske obnove zgrade Srednje škole Ivanec i Druge gimnazije Varaždin

12.03.2019.  -  Napisala  Iskra Petak

7. ožujka u našoj je Školi održana uvodna konferencija projekata "Energetska obnova zgrade Srednje škole Ivanec na adresi Eugena Kumičića 7, 42240 Ivanec" te "Energetska obnova zgrade Druge gimnazije Varaždin na adresi Hallerova aleja 6a, 42000 Varaždin".

Nakon pozdravne riječi župana Radimira Čačića, projekte su predstavile ravnateljice dviju škola - Lidija Kozina za Srednju školu Ivanec i Zdravka Grđan za Drugu gimnaziju Varaždin. Kroz projekte energetske obnove zgrada srednjih škola doprinijet će se smanjenju potrošnje energije za grijanje i hlađenje na godišnjoj razini od najmanje 50% u odnosu na godišnju potrošnju energije za grijanje i hlađenje prije provedbe mjera energetske obnove. Projekti energetske obnove financirani su iz Europskog fonda za regionalni razvoj, odnosno Operativnog programa Konkurentnost i kohezija, prioritetna os 4 - Promicanje energetske učinkovitosti i obnovljivih izvora energije.