Napomena

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/905

„Ne diskiminiraj, toleriraj!“

09.04.2019.  -  Napisala  Iskra Petak

Klub mladih Ivanec u suradnji s Incijativom mladih za ljudska prava, Kućom ljudskih prava, Udrugom Ivanečko sunce i našom Školom provodi projekt pod nazivom „Ne diskiminiraj, toleriraj!“. Cilj projekta je osvijestiti mlade ljude o postojanju različitih psihičkih poremećaja, osvijestiti s kojim se sve problemima i teškoćama suočavaju ljudi s psihičkim poremećajima te razviti kod učenika toleranciju i prihvaćanje različitosti u društvu.

Koje će se sve aktivnosti provoditi u sklopu projekta pogledajte na plakatu!

U ponedjeljak, 8.4.2019., održane su prve aktivnosti u sklopu projekta. Studentice psihologije i socijalne pedagogije, Ana Kolarić i Lucija Šambar, za naše su učenike održale radionicu o stigmatizaciji i diskriminaciji osoba s psihičkim poremećajima. Učenici 2.P/C, 2.G1, 1.S/D, 4.G1, 3.G1 i 3.P/C razreda naučili su koji su najčešći psihički poremećaji u društvu, s kakvim se teškoćama takve osobe susreću, koji se stereotipi i predrasude najčešće vežu uz oboljele, te osvijestili koliko je važno imati razumijevanja i tolerancije spram osoba koje pate od nekih od tih poremećaja.

Anja Rutić, pedagoginja

{gallery}905{/gallery}