Predavanje za ekonomiste

10.04.2019.  -  Napisala  Iskra Petak

U ponedjeljak, 8. svibnja, učenici 3. E1 i 3. E2 razreda umjesto uobičajenog sata Bankarstva i osiguranja prisustvovali su predavanju Gorana Meseca, osnivača i direktora tvrtke 2invest, inače bivšeg učenika naše škole.

Obzirom na dugogodišnje iskustvo u području korporativnih financija i bankarstva, gospodin Mesec je na zanimljiv i razumljiv način, povezujući teoriju i praksu, obuhvatio teme Tržište kapitala, Bankarstvo i Ulaganja, a predavanje je završio naglašavajući da već sada treba razmišljati o štednji i ulaganju za budućnost, ali i ne zaboraviti da je ipak najvažnije ulaganje - ulaganje u obrazovanje.

Većina učenika je sa zanimanjem pratila izlaganje, čak su i odgovarali i na postavljena pitanja pokazujući da su usvojili neka temeljna znanja iz tog područja. Nakon predavanja su istaknuli da shvaćaju kako im financijska znanja trebaju ne samo radi budućeg posla, nego i radi lakšeg snalaženja u svakodnevnom životu i odgovornog raspolaganja vlastitim novcem.

Tatjana Putar, prof.

Galerija slika