„Ne diskriminiraj, toleriraj!“: Zašto volontirati u udruzi Sunce?

18.04.2019.  -  Napisala  Iskra Petak

U sklopu projekta „Ne diskriminiraj, toleriraj!“ naša bivša učenica, a današnja studentica psihologije, Paula Putar, održala nam je u srijedu 17. travnja interaktivno predavanje pod nazivom „Zašto volontirati u udruzi Sunce?“. Prvo su učenici su kroz zanimljivu vježbu simulirali isključenost određenih osoba u društvu na temelju neke fizičke, psihičke ili socijalne različitosti kako bi osvijestili kako se u društvu osjećaju osobe koje su po nečemu drugačije a zbog toga i odbacivane i isključivane. Nakon toga, Paula nas je informirala gdje se sve u Ivancu može volontirati te ispričala svoje iskustvo volontiranja u udruzi Sunce. Na kraju nas je sve pozvala da volontiramo uz poruku „Pokreni sebe, promijeni svijet!“.

Anja Rutić,pedagoginja