Napomena

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/918

5. Festival matematike Varaždinske županije

30.04.2019.  -  Napisala  Iskra Petak

I ove godine, 25.travnja 2019., učenici naše škole, bili su sudionici petog po redu Festivala matematike Varaždinske županije, koji se održava u Gospodarskoj školi Varaždin. Cilj samog festivala je promicanje i popularizacija matematike među osnovnoškolskim i srednjoškolskim učenicima. Tema ovogodišnjeg Festivala bila je Turizam Varaždinske županije te su i matematički zadaci za pojedinačna i ekipina natjecanja bili sastavljeni u skladu s navedenom temom.

Učenice 4.G2 razreda, Živa Bajsić, Veronika Žunar i Lana Srednoselec osvojile su treće mjesto u kategoriji plakata. Svoj rad Vjerojatnosne priče zamislile su kao zid s grafitima i obavijestima (pričama) koje su napisali učenici 4.G1, 4.G2 i 4.G3 razreda na izbornoj nastavi iz matematike, pri uvođenju nastavne cjeline Vjerojatnost (mentorica prof. Petra Hiržin).

Učenice 4.G3 u sastavu: Petra Murić, Helena Županić, Antonia Grabar, Sonja Kostanjevec, Daria Gladović, Arijana Ribić i Ivana Dukarić osvojile su drugo mjesto u kategoriji prezentacija. Rad pod nazivom Selfiometrija predstavile su stručnoj komisiji učenice Helena Županić, Petra Murić i Antonia Grabar (mentorica prof. Petra Hiržin).

U kategoriji pojedinačnog natjecanja, sudjelovale su dvije učenice iz 2.G1 - Klara Zebec, osvojeno 6. mjesto i Anja Peharda, osvojeno 9.mjesto. Mentorica je prof. Dubravka Držaić-Taourirt.

Tri ekipe sudjelovale su u ekipnom dijelu natjecanja. Od ukupno 34 prijavljenih ekipa srednjih škola, naši su učenici redom osvojili 11. mjesto (Dominik Bek, Melani Biškup, David Paska, Željka Janžek), 13. mjesto (Hrvoje Smontara, Luka Friščić, Anja Peharda, Iva Roginek) i 20 . mjesto (Daria Šambar, Filip Jarnjak, Dominik Horvat, Iva Baniček). Mentorice su profesorice Dubravka Držaić –Taourirt, Marica Dolenec – Jurinić i Petra Hiržin.

Velike čestitke i hvala svim učenicima - natjecateljima koji su svojim sudjelovanjem na festivalu doprinijeli popularizaciji i promicanju matematike u našoj županiji.

Petra Hiržin, prof.

{gallery}918{/gallery}