Posjet mališana DV "Ivančice" Ivanec

04.06.2019.  -  Napisala  Iskra Petak

Danas su našu školu posjetili mališani iz Dječjeg vrtića "Ivančice" iz Ivanca, skupina "Cvjetići" kojima su učenici 2. i 3. razreda gimnazije koji pohađaju (ili će pohađati) eksperimentalnu nastavu Fizike pokazali puno zanimljivih i efektnih pokusa iz fizike poput elektriciteta, magnetizma i mnogih drugih u kojima su i sama djeca sudjelovala. Također su mogli vidjeti i opipati naše krhke paličnjake, doznati sve o njima te pogađati zvukove životinja. Nakon zabavnih pokusa i puno pitanja, svoje su druženje s učenicima i nastavnicama fizike, Martom Bregović Flegar i Helenom Galić nastavili u učionici fizike. Na ovaj se način željelo mališanima približiti znanost i pokazati im koliko je fizika zanimljiva i prisutna svuda oko nas. Lijep i počan dan za mališane, ali i naše učenike!