Stipendiranje učenika u obrtničkim zanimanjima za 2019. godinu

17.09.2019.  -  Napisala  Iskra Petak

Otvoren je javni poziv za projekt "Stipendiranje učenika u obrtničkim zanimanjima " za 2019. godinu u kojem je predviđena dodjela bespovratnih sredstava Ministarstva gospodarstva, poduzetništva i obrta učenicima srednjih škola koji se obrazuju u deficitarnim zanimanjima u sustavu vezanih obrta po Jedinstvenom modelu obrazovanja (JMO).

Prijavu mogu podnijeti:

Učenici srednjih škola koji se obrazuju u deficitarnim zanimanjima u sustavu vezanih obrta po Jedinstvenom modelu obrazovanja (JMO) za zanimanja iz Pravilnika o vezanim i povlaštenim obrtima i načinu izdavanja povlastica („Narodne novine“, broj 42/08).

Učenici srednjih škola su prihvatljivi Podnositelji prijave po ovom Projektu ukoliko:

• su državljani Republike Hrvatske i imaju prebivalište na području Republike Hrvatske
  • imaju status redovitog učenika/ce sukladno odredbama Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi („Narodne novine“, br.87/08, 86/09, 92/10, 105/10 ispravak, 90/11, 16/12, 86/12, 94/13,152/14,7/17i 68/18)
  • imaju prosjek ocjena završnog razreda osnovne škole, odnosno prethodno završenog razreda srednje škole minimalno 3,00
  • ne ponavljaju razred u školskoj godini 2019./2020.
  • se obrazuju u deficitarnim zanimanjima u sustavu vezanih obrta po Jedinstvenom modelu obrazovanja (JMO)
  • imaju u cijelosti opravdanu potporu iz školske godine 2017./2018.i 2018./2019. ako su ju koristili
  • nisu korisnici stipendije ili druge potpore za školovanje iz drugih izvora.

Prijava za dodjelu bespovratne potpore podnosi se putem pripadajućeg Prijavnog obrasca. Uz ispunjeni Prijavni obrazac obavezno se prilaže propisana dokumentacija. Prijava (Prijavni obrazac s traženom dokumentacijom) podnosi se Ministarstvu neposredno ili putem pošte od 10.09.2019. do 31.10.2019.godine.

OBVEZNA DOKUMENTACIJA:

1.Ispunjeni Prijavni obrazac STIPENDIRANJE/2019 za projekt Stipendiranje učenika u obrtničkim zanimanjimaza 2019. godinu

2.Skupna izjava STIPENDIRANJE/2019

3.Preslika osobne iskaznice ili domovnice učenika/ce

4.Ispunjeni Obrazac potvrde ustanove za strukovno obrazovanje OP STIPENDIRANJE/2019

5.Preslika svjedodžbe prethodnog razreda srednje škole za školsku godinu, odnosno preslika svjedodžbe završnog razreda osnovne škole za učenike koji su upisali prvi razred srednje škole

6.Preslika dokumenta iz kojeg je vidljiv IBAN žiro-računa učenika/ce

Sve informacije o stipendiranju možete pronaći na poveznici Ministarstva gospodarstva, poduzetništva i obrta, a svu potrebnu dokumentaciju i uputstva u privitcima.