Pisanje probnog online eseja iz Hrvatskog jezika - poziv za učenike

05.05.2020.  -  Napisala  Iskra Petak

Ministarstvo znanosti i obrazovanja u suradnji s CARNET-om i Nacionalnim centrom za vanjsko vrednovanje obrazovanja pokrenulo je projekt Pisanje probnog online eseja iz Hrvatskog jezika.

Ciljevi projekta su omogućavanje učenicima završnih razreda gimnazija i četverogodišnjih i petogodišnjih strukovnih škola da prije pisanja ispita državne mature dobiju povratnu informaciju o uspješnosti pisanja eseja te ispitivanje mogućnosti online pisanja ispita državne mature uopće.

Zainteresirani učenici probni online esej pisat će u utorak 12. svibnja 2020. s početkom u 10 sati. Učenici koji se prijave za sudjelovanje, na dan pisanja eseja bit će oslobođeni nastave.

Prijave za pisanje probnog eseja omogućene su od 4. svibnja do četvrtka 7. svibnja na poveznici https://cn1-loomen.carnet.hr/

Maturanti, iskoristite priliku i provjerite svoje znanje!