Digitalni učenički inkubator

01.03.2021.  -  Napisala  Iskra Petak

Drage učenice i dragi učenici,

Školska knjiga, Institut za inovacije te Znanstveni centar izvrsnosti za školsku efektivnost i menadžment pokreću Digitalni učenički inkubator na platformi StellarPlatform.com. Svrha digitalnog učeničkog inkubatora je aktivno poticati kreativno i apstraktno promišljanje, stimulirati poduzetnički duh i stvaranje vrijednosti, educirati učenike o kreativnosti, inovacijama i pokretanju projekata, te promovirati timski rad i zajedništvo unutar razreda.

U Digitalnom učeničkom inkubatoru mogu sudjelovati učenici svih osnovnih i srednjih škola u Hrvatskoj, a sudjelovanje je besplatno za sve sudionike. S obzirom da je sudjelovanje učenika dobrovoljno, učenici se moraju prijaviti učitelju ukoliko žele sudjelovati.

Cilj je da se učenici međusobno povežu oko ideja i tema koje ih vesele te formiraju timove. Timove može odrediti učitelj ili se učenici mogu sami grupirati. Svaki tim može se sastojati od maksimalno 10, a minimalno 2 učenika. Svaki učenik može sudjelovati u maksimalno 3 različita tima.

Na sljedećim linkovima možete doznati još informacija:

Digitalni-ucenicki-inkubator.pdf (digitalniinkubator.eu)

Tihana Golub, mag.paed.