Javni poziv za dodjelu stipendija vojnim stipendistima učenicima srednjih škola

11.09.2024.  -  Napisala  Iskra Petak

U tijeku je Javni poziv za dodjelu stipendija vojnim stipendistima učenicima srednjih škola. U školskoj godini 2024./2025. Ministarstvo obrane dodijelit će do 500 stipendija redovitim učenicima srednjih škola za radna mjesta vojnika/mornara u Oružanim snagama Republike Hrvatske.

U skladu s odredbama Pravilnika o načinu i uvjetima sklapanja ugovora o kadetskoj službi i ugovora o stipendiranju („Narodne novine“, br. 50/23 i 55/24), Ministarstvo obrane osigurava mjesečnu stipendiju za vojne stipendiste – učenike u sljedećim iznosima:
•    2. razred srednje škole – 100,00 eura
•    3. razred srednje škole – 120,00 eura
•    4. i 5. razred srednje škole – 150,00 eura

Prijavu za dodjelu stipendija podnose punoljetni učenici osobno, a za maloljetne učenike roditelj/skrbnik.

Rok za podnošenje prijava je: 30. rujna 2024.

Način podnošenja prijave, prilozi i uvjeti su navedeni na web stranici Ministarstva obrane, a sve informacije u vezi s javnim pozivom kandidati/kinje mogu dobiti u Središnjici za upravljanje osobljem (tel. 01/3784-812, tel. 01/3784-814).

Link na Javni poziv: https://www.morh.hr/javni-poziv-za-dodjelu-stipendija-vojnim-stipendistima-ucenicima-srednjih-skola/