Solidarnost na djelu

11.10.2017.  -  Napisala  Iskra Petak

Kao i prethodnih godina i ove godine Društvo Crvenog križa Ivanec sudjeluje u obilježavanju tradicionalne akcije Hrvatskog Crvenog križa „Solidarnost na djelu“. Solidarnost na djelu jedna je od najvećih akcija koju Hrvatski Crveni križ provodi sve od 1973. godine.

Tradicionalno, u listopadu, provode je sva društva HCK. Ove godine akcija počinje 12. listopada 2017., a završava 30. listopada 2017. pod motom „Ne dvoji! Za drugog izdvoji!“.

Dobrovoljne novčane priloge prikupljat će razredni blagajnici koji će za poklonjeni novac uručivati novčani bon zahvalnosti s oznakom vrijednosti. Molimo vas, da se sukladno svojim mogućnostima, i ove godine uključite u obilježavanje akcije.

GDCK Ivanec prikupljenim novcem kupuje prehrambene i higijenske artikle za socijalno ugrožene obitelji. Škola zadržava 50 % prikupljenih sredstava koje će utrošiti u humanitarne svrhe prema Odluci Škole.

Prikupljeni novac razredni će blagajnici predati u Učeničku referadu gospođi Zvijezdani Štefičar.

Pokažimo svoju plemenitost, pomognimo svima onima kojima je pomoć potrebna.

Voditeljica Volonterske grupe: Ivančica Harjač, mag.psihologije

Pedagoginja: Nadica Levanić, prof.