Besplatni udžbenik za srednjoškolce „Moj novac, moja budućnost“

19.10.2017.  -  Napisala  Iskra Petak

„Moj novac, moja budućnost“  prvi je besplatni udžbenik osobnih financija za srednje škole koju je izdala udruga Štedopis, a koji besplatno možete preuzet na ovom linku:

Sadržaj udžbenika odobren je od Agencije za odgoj i obrazovanje te usklađen s Programom međupredmetnih i interdisciplinarnih sadržaja Građanskog odgoja i obrazovanja za srednje škole. Fokus je na temama osobnih financija: financijsko planiranje i racionalno upravljanje novcem, prava potrošača i odgovorna potrošnja, financijski proizvodi i u skladu s time kako novcem ispravno upravljati u svakodnevnom životu. Ispravno upravljanje novcem važno je za pojedinca, obitelj, hrvatsko društvo i gospodarstvo. Kako donositi odgovorne financijske odluke, štedjeti i ulagati, pametno se koristiti platnim karticama i ostalim financijskim proizvodima - sve to možete naučiti iz online izdanja ovog udžbenika!