Terenska nastava za učenike četvrtih razreda Gimnazije

20.11.2017.  -  Napisala  Iskra Petak

Za učenike završnih razreda Gimnazije planirana je terenska nastava u Zagreb, nadolazećeg četvrtka 23. studenog.

Tada bi učenici, u poslijepodnevnim satima s prof. Ivančicom Slunjski obišli zgradu Hrvatskog Sabora gdje će biti upoznati s ustrojstvom i djelovanjem Sabora te imati priliku razgovarati s nekim od saborskih zastupnika. Potom je s knjižničarkom Iskrom Petak planiran posjet i obilazak Nacionalne i sveučilišne knjižnice kako bi naši učenici, a budući studenti, upoznali Knjižnicu sa svim njezinim odjelima i čitaonicama koje će, nadamo se, koristiti u bliskoj budućnosti. Na kraju je s pedagoginjom Nadicom Levanić planiran obilazak Smotre Sveučilišta gdje će se učenici moći pobliže upoznati sa svim sastavnicama zagrebačkoga Sveučilišta te iz prve ruke doznati sve o upisima i studiranju na fakultetima koji ih zanimaju.

Nadamo se da će svima dan biti ispunjen zanimljivim i korisnim događanjima!