Priključujemo se 12. Tjednu cjeloživotnog učenja

04.10.2018.  -  Napisala  Iskra Petak

Tjedan cjeloživotnog učenja je nacionalna obrazovna kampanja, čiji je cilj podizanje svijesti o važnosti učenja i obrazovanja. Radi se o UNESCO-ovoj inicijativi koja je pokrenuta 1999. godine, a svake godine obilježava se u brojnim zemljama na svim kontinentima kako bi se senzibilizirala javnost za cjeloživotno učenje, promicala kultura učenja te potaknula osobna motivacija.

Uči se kroz čitav život, bez obzira na dob, a učiti se može i kroz razne neformalne oblike, tečajeve, radionice, predavanja, kao i samostalno (npr. čitajući), a vrijedan oblik učenja je i učenje kroz iskustvo (radno, životno, itd.).

Naša se škola i ove godine kroz dva dana priključuje obilježavanju 12. Tjedna cjeloživotnog učenja:

• 4.10.2018. u 18 sati u amfiteatru će se održati predavanje pod naslovom "Neispričana strana GDPR-a"
  • 5.10.2018. od 12 do 14 sati u Učionici budućnosti održat će se radionica "Roboti napadaju"

"Neispričana strana GDPR-a" predavanje je Igora Barleka, člana Rotary Cluba Varaždin 1181, koji je profesionalac u području GDPR-a. Gospodin Barlek će objasniti i razriješiti sve nedoumice i pitanja vezane uz Opću uredbu o zaštiti podataka, kao posljednji pokušaj vraćanja privatnosti u naše ruke. Budući da nam mediji plasiraju razna tumačenja i plaše nas visokim kaznama, ovo će predavanje dati konkretne savjete, prave odgovore te ćemo doznati jesmo li se uskladili i da li još negdje griješimo u primjeni Opće uredbe o zaštiti podataka. Predavanje će se održati danas u 18 sati u školskom amfiteatru, a ulaz za sve posjetitelje je besplatan.

"Roboti napadaju" je radionica sastavljanja i programiranja lego robota koju će za naše učenike održati asistenti i studenti sa zagrebačkog Fakulteta elektrotehnike i računarstva. Radionica će se održati u petak, 5. listopada od 12 do 14 sati u Učionici budućnosti.

Nadamo se da ćemo ovim aktivnostima uspješno prenijeti poruku o važnosti obrazovanja i učenja!