Nova fakultativna nastava iz stranih jezika

04.02.2019.  -  Napisala  Iskra Petak

U okviru projekta "Višejezičnost u digitalnom i multikulturalnom okruženju" u Srednjoj školi Ivanec te u preostalim partnerskim školama (Upravna škola Zagreb, Srednja škola Krapina i Srednja škola Zlatar) u školskoj se godini 2018./2019. provodi fakultativna nastava iz stranih jezika. U našoj se školi održava fakultativna nastava iz predmeta Engleski jezik u digitalnom i multikulturalnom okruženju, Njemački jezik u digitalnom i multikulturalnom okruženju te Talijanski jezik u digitalnom i multikulturalnom okruženju. Novost je i izvannastavna aktivnost Scensko-literarna grupa na njemačkom jeziku koju učenici također imaju priliku pohađati.

Za spomenute su predmete i izvannastavnu aktivnost izrađeni kurikulumi, metodički priručnici i digitalni repozitorij nastavnih materijala. Projekt traje dvije godine, a provodi se u okviru Operativnoga programa "Učinkoviti ljudski potencijali 2014. – 2020." čiji je opći cilj unaprijediti različite vrste pismenosti kao temelj stjecanja ključnih kompetencija za cjeloživotno učenje.

VDMO logo 002