Ljetna škola znanosti u Požegi

05.03.2019.  -  Napisala  Iskra Petak

Ljetna škola znanosti u Požegi  međunarodni je znanstveno-istraživački program za učenike srednjih škola koja već 17. godinu za redom okuplja najmotiviranije srednjoškolce iz cijelog svijeta, pružajući im jedinstvenu priliku da pod vodstvom mladih znanstvenika s vodećih svjetskih znanstvenih institucija razvijaju i dijele svoj entuzijazam prema znanju i otkrićima.

Uz dnevni, Škola nudi i bogati večernji program sa zanimljivim predavanjima pa će tako sudionici Ljetne škole znanosti, između ostalog, imati prilike poslušati predavanja vodećih svjetskih znanstvenika s prestižnih znanstvenih institucija kao što su EPFL Lausanne u Švicarskoj i Sveučilište u Louisiani. Ljetna škola znanosti podijeljena je u dva kampa:

- S3 (28. srpanj - 7. kolovoz) za učenike koji ljetos završavaju 1. ili 2. razred srednje škole
- S3++ (8. - 18. kolovoz) za učenike koji ljetos završavaju 3. ili 4. razred srednje škole

Službeni jezik Škole je engleski, te je Škola otvorena za srednjoškolce iz cijelog svijeta.

Motivirani učenici mogu pronaći više informacija na mrežnoj stranici http://www.drustvo-evo.hr/s3/, gdje se nalaze detaljni opisi projekata u 2019. godini, kao i link za prijavu. Prijave su otvorene do 1. svibnja 2019.