Obavijest o prijevozu učenika srednjih škola i mjesečnim kartama AP-a i HŽ-a u školskoj godini 2019./2020.

05.09.2019.  -  Napisala  Iskra Petak

Dragi učenici,

u privitku donosimo Upute o načinu provođenja Odluke o kriterijima i načinu financiranja troškova javnog prijevoza redovitih učenika za šk. god. 2019./2020. prema kojoj pravo na sufinanciranje 75% troškova međumjesnoga javnog prijevoza ostvaruju učenici koji su u šk. god. 2019./2020. upisali i redovito pohađaju srednju školu, koji kupuju mjesečnu kartu za autobus ili vlak, a kojima udaljenost od adrese u mjestu prebivališta odnosno boravišta učenika do adrese u mjestu škole/praktične nastave i vježbi te stručne prakse iznosi više od pet kilometara.

Svi učenici putnici će od svojih razrednika dobiti nove potvrde koje će popuniti.

Prodaja autobusnih mjesečnih karata za mjesec rujan 2019. godine počet će 9.9.2019. i trajat će do 16.9.2019. Učenici srednjih škola će moći koristiti besplatan prijevoz (s prošlogodišnjim mjesečnim kartama ili učenici prvih razreda s potvrdama škole) do 16.9.2019. Nakon toga svi učenici moraju imati karte za mjesec rujan 2019. U privitku također dostavljamo obavijest Autobusnog prijevoza d.o.o. vezanu uz prodaju karata i radnom vremenu njihovih blagajni.

Učenici koji se voze vlakom, a imaju profil na pametnoj kartici iz školske godine 2018./2019. do izrade novog profila za šk. god. 2019./2020. i prikupljanja sve potrebne dokumentacije moći će se prevoziti temeljem postojeće pametne kartice do uključivo 20.9.2019. Učenici prvih razreda ili učenicikoji prvi puta koriste prijevoz vlakom vozit će se bez prijevozne karte do pribavljanja sve potrebne dokumentacije za izradu profila pametne kartice i Potvrde izdane od strane škole do uključivo 20.9.2019. Potpunu obavijest HŽ Putničkog prijevoza također pročitajte u privitku.