Održano Međunarodno matematičko natjecanje "Klokan bez granica" 2021.

11.06.2021.  -  Napisala  Iskra Petak

Pod pokroviteljstvom Hrvatskog matematičkog društva u četvrtak, 10. lipnja 2021. godine, po dvadeset i treći put održano je Međunarodno matematičko natjecanje "Klokan bez granica".

Već dugi niz godina učenici naše škole uspješno sudjeluju u tom natjecanju pa su tu tradiciju nastavili i ove godine. Sudjelovalo je 18 učenika koji su rješavali zadatke, ovisno o uzrastu, u tri kategorije: učenici prvih razreda u kategoriji Cadet (Alen Frketin, Ema Videc, Ema Kučej i Petra Borlinić), učenici drugih razreda u kategoriji Junior (Ivana Geci, Silvija Šoštarić, Leonarda Barbir, Lovro Mastelić, Nika Herceg-Žutki, Borna Jagetić, Romina Ribić, Robert Blum, Emil Patrčević, Ema Lonjak i Noah Taourirt) te učenici četvrtih razreda u kategoriji Student (Anja Peharda, Vito Petrinjak i Leon Matuza).

Objava službenih rang - lista bit će na mrežnim stranicama HMD-a 20. srpnja 2021., a podjela nagrada najuspješnijim učenicima u prvom tjednu nastavne godine 2021./2022.

Vjerujemo da će i ove godine biti nagrađenih učenika.

Ova je aktivnost bila posljednja u ovoj, za matematičare vrlo ispunjenoj i uspješnoj školskoj godini. Ponosni smo na njihov trud i znanje koje su pokazali te im želimo sretan odlazak na zaslužene ljetne praznike!

Dubravka Držaić-Taourirt, prof.