Projekt Multikulturna integracija - anketirani radnici iz Nepala i Sri Lanke

27.12.2021.  -  Napisala  Iskra Petak

U provođenju projekta Multikulturna integracija u sklopu izvannastavne aktivnosti Građanski odgoj i obrazovanje Srednje škole Ivanec, odrađena je prva faza koja uključuje anketiranje lokalnog stanovništva i stranih radnika u lokalnim poduzećima.

Istraživanje stavova lokalnog stanovništva o dolasku stranih radnika te spremnosti za prihvaćanje stranaca u svakodnevnim aktivnostima lokalne zajednice provedeno je online anketom, dok je istraživanje stavova stranih radnika o radu i životu u Hrvatskoj provedeno u tvrtkama Ivančica d.d. i Iva-Tekstil d.o.o. Uz profesoricu Ivančicu Slunjski, nekoliko učenika 3.G2 razreda je s velikim zadovoljstvom pomagalo radnicima uglavnom iz Nepala i Sri Lanke u ispunjavanju anketa, a ujedno su se dobro zabavili.

Ivančica Slunjski, prof.