Velika posjećenost Festivala kulturne raznolikosti

06.06.2022.  -  Napisala  Iskra Petak

Završna manifestacija projekta Multikulturna integracija pod nazivom Festival kulturne raznolikosti održana je u subotu 4. lipnja u gradskom parku u Ivancu. Uz glazbeni program zbora Srednje škole Ivanec te degustaciju domaćih jela i pića na štandu Srednje škole, građani su imali priliku isprobati tradicionalna jela Nepala i Šri Lanke koja su na svojim štandovima nudili strani radnici koji rade i žive u Ivancu.

Budući da je glavni cilj projekta bio poticati interes za upoznavanje drugih kultura i za međukulturnu suradnju prihvaćanjem stranih doseljenika kao punopravnih građana te zalaganjem za njihovu integraciju u lokalnoj zajednici, velika posjećenost festivala od strane građana potvrđuje da je cilj uspješno ostvaren.

Zahvaljujemo svim posjetiteljima festivala, a posebno zahvaljujemo poduzeću Ivančica d.d., članicama Kluba mladih Ivanec i Gradu Ivancu na doprinosu u provedbi cjelokupnog projekta i na odličnoj suradnji.

Ivančica Slunjski, voditeljica projekta