Robotika i osnove programiranja

24.10.2022.  -  Napisala  Iskra Petak
21. listopada je u našoj školi u organizaciji udruge NUM Lepoglava održano predavanje s temom Robotika i osnove programiranja.

Sudjelovali su učenici 1.S/D, 1.G2, 2.G1, 2.P, 3.G1, 3.G2 i 4.G2 razreda kojima su prezentirane osnove robotike temeljene na MCU Arduino te Esp8266 kao i programiranje tih pločica u okruženju Arduino IDE te MIT AppInventor 2. Također, učenici su aktivno sudjelovali u predavanju/radionici kroz mobilnu aplikaciju LEDServer (izrađenu za tu prigodu od strane predavača) kojom su pomoću svojih mobilnih telefona upravljali MCU Esp8266 putem WiFi mreže. Učenici su upoznati s procesom izrade takve aplikacije - sučeljem te izvornim kodom aplikacije.
Učenici su teme ocjenili zanimljivima i dali su pozitivne povratne informacije o samom predavanju koje je održao nastavnik Branko Šaško,dipl.inf.