Održana velika vježba civilne zaštite

13.12.2022.  -  Napisala  Iskra Petak

Pod pretpostavkom razornog potresa koji je pogodio Ivanec te izazvao urušavanje zgrade Srednje škole Ivanec i požar u školskoj kuhinji, danas u 12 sati oglasile su se sirene za uzbunu koje su najavile veliku vježbu civilne zaštite koja se odvijala u našoj školi.

Nakon evakuacije i provjere brojnog stanja, utvrdilo se da na zbornom mjestu nedostaje šest učenika i jedan djelatnik. Uslijedila je intervencija vatrogasnih snaga, izvlačenje unesrećenih, pružanje medicinske pomoći od strane djelatnika Hitne medicine te pružanje prve pomoći lakše ozlijeđenima od strane djelatnika Crvenog križa, pretraga objekta s potražnim psom HGSS-a te pronalazak unesrećene djelatnice.

Cilj vježbe je provjera Plana evakuacije Srednje škole Ivanec (uzbunjivanje, otvaranje vrata, evakuacija učenika, upućivanje na prostor predviđen na evakuacijsko zborno mjesto i sl.) te intervencijske spremnosti svih snaga koje su sastavni dio civilne zaštite Grada Ivanca.

U vježbi je sudjelovao Stožer Civilne zaštite Grada Ivanca, Vatrogasna zajednica i pripadajući DVD-ovi, Područni ured CZ Varaždin, Gradsko društvo Crvenog križa Ivanec, Hrvatska gorska služba spašavanja – Stanica Varaždin, Zavod za hitnu medicinu Varaždinske županije – Ispostava Ivanec, Ivkom d.d.  te učenici i djelatnici Srednje škole Ivanec. Nakon simulacije, održan je sastanak svih dionika.