Održano matematičko natjecanje Klokan bez granica 2023.

16.03.2023.  -  Napisala  Iskra Petak

I ove godine, učenici naše škole rado su se odazvali Međunarodnom matematičkom natjecanju Klokan bez granica čiji je moto igre - natjecanja: bez selekcije, eliminacije i finala. Natjecanje se organizira svake godine u ožujku, istoga dana, u isto vrijeme, u svim zemljama sudionicama.

Sudjelovalo je ukupno 27 učenika koji su rješavali kreativne zadatke, ovisno o uzrastu, u tri kategorije: učenici prvih razreda, njih 7, u kategoriji Cadet, učenici drugih razreda, njih 9, u kategoriji Junior, te učenici četvrtih razreda, njih 11, u kategoriji Student. Rješenja zadataka bit će objavljena 17. travnja 2023., a rezultati natjecanja najbolje plasiranih učenika bit će objavljeni 24. travnja 2023. na internetskoj stranici HMD-a. Primjedbe učenika na plasman primaju se isključivo elektronskim putem na e-mail Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite. do 26.travnja 2023. u 23:59.

Dojmovi učenika su bili pozitivni. Vjerujemo da će i ove godine biti nagrađenih učenika!

Petra Hiržin, prof.

klokan2