Održana edukacija Mama i ja

29.03.2023.  -  Napisala  Iskra Petak

U ponedjeljak, 27.3.2023. u organizaciji Mammae kluba Varaždin održano je predavanje o prevenciji karcinoma dojke i edukacija samopregleda dojke za naše učenice trećih razreda, a edukaciji su se pridružili i učenici 2. razreda, smjera instalater kućnih instalacija. Učenici su mogli saznati kada uopće treba početi poduzimati neke zaštitne mjere ovisno o dobi, koje znakove promjena u tkivu treba tražiti, naučili su tri jednostavna postupka za samopregled  te su čuli koje sve metode otkrivanja promjena postoje. Dobili su i edukativne brošure kako bi na brigu o zdravlju i samopregledu posjetili i ženske članice obitelji, a također su na pokaznim lutkama mogli isprobati i uočiti promjene koje se javljaju u tkivu, a na koje treba pravovremeno reagirati.  Budući da se rak dojke sve češće pojavljuje i u muškoj populaciji, predavanje je bilo korisno i potrebno kako bismo se osvjestili da pravodobnom rekcijom možemo puno učiniti za svoje, kao i za zdravlje svojih bližnjih. Edukaciju su održale volonterke Mammae kluba, magistre sestrinstva i profesorice na Medicinskoj školi Varaždin Patricija Jakopović i Iva Delonga Habek.