"Mreža čitanja" - održana nacionalna razina

16.05.2023.  -  Napisala  Iskra Petak

U petak 12. svibnja održana je nacionalna razina u kvizu znanja projekta "Mreža čitanja" kojega provodi Hrvatska mreža školskih knjižničara s ciljem poticanja čitanja. Kvizu znanja na nacionalnoj razini pristupilo je 354 učenika.

Naše ovogodišnje predstavnice na nacionalnoj razini, Ela Colarić i Daria Vusić, čitale su tri romana na temu raznolikih čitateljskih ukusa srednjoškolaca: ljubavno-obiteljski roman Živjeti Jelene Kastaneti, fantastični roman Šest vrana Leigh Bardugo i kriminalistički roman Voštani princ Mire Morovića. Mentorica učenicama je knjižničarka Iskra Petak.

Čestitamo učenicama na sudjelovanju te im zahvaljujemo što uz sve školske obaveze njeguju i ljubav prema čitanju u slobodno vrijeme!