„Uloga transformacijskog stila vođenja u privlačenju sredstava iz Europske unije“ - ravnateljica predstavila istraživanje u Vodicama

25.04.2023.  -  Napisala  Iskra Petak

Ravnateljica Srednje škole Ivanec mr. sc. Lidija Kozina održala je 25.4.2023. godine u Vodicama predavanje na državnom, stručnom skupu za ravnatelje u organizaciji Agencije za odgoj i obrazovanje pod nazivom „Uloga transformacijskog stila vođenja u privlačenju sredstava iz Europske unije“. Navedenu temu ravnateljica je istražila u sklopu poslijediplomskog specijalističkog studija „Vođenje i upravljanje odgojno-obrazovnom ustanovom“ u Zadru. Cilj rada pod temom „Uspješnost srednjih škola u apliciranju projekata na fondove Europske unije“ bio je istražiti uspješnost srednjih škola u Republici Hrvatskoj u apliciranju projekata financiranih iz Europskih strukturnih i investicijskih fondova te ispitati postoji li povezanost transformacijskog stila vodstva ravnatelja i uspješnosti srednjih škola u apliciranju projekata na fondove Europske unije. U prilogu su prikazani rezultati istraživanja i zaključci cjelokupne analize.