eu fondovi
opkk
eu-flag
Europska unija
Zajedno do fondova EU

Projekt je sufinancirala Europska unija
iz Europskog fonda za regionalni razvoj

Obilježen Europski dan jezika

26.09.2023.  -  Napisala  Iskra Petak

Danas smo tradicionalno obilježili Europski dan jezika u amfiteatru naše škole.

Voditeljica Una Habek upoznala je učenike s mogućnostima koje se nude u našoj školi te je ukazala na važnost višejezičnosti. Jedna u nizu mogućnosti je i sudjelovanje u Literarno-scenskoj skupini na njemačkom jeziku, koju su nam odlično predstavili njeni polaznici.

Tako nam je Ivana Kos izvela pjesmu Someone like you na njemačkom jeziku i time dočarala djelić atmosfere s talent showa Max sucht den Superstar, na kojemu se svake godine izvode razne točke na njemačkom jeziku. Osim Ivane iskazali su se i ostali učenici iz Literarno-scenske grupe. Oni su odlično odglumili predstavu „Der Verkäufer und der Elch“ koju su lani uvježbali za Kazališne igre s profesoricom Hogge-Buder te nasmijali sve prisutne.

Prof. Zagrajski je uručio DSD diplome učenicima koji su ovog proljeća polagali nižu razinu.

Učenici iz publike također su sudjelovali u programu tako što su rješavali kviz na engleskom, koji su im pripremile učenice Tara Ribić i Saška Brežnjak u dogovoru s profesoricom Bajsić. Pobjednik kviza je pokazao najbolje poznavanje stranih jezika, te mu je uručena simbolična nagrada.

Valentina Posinjak, prof.

 

Galerija slika

Pročitano 433 puta

Back to top