Svjetski dan mentalnog zdravlja

09.10.2023.  -  Napisala  Iskra Petak

Svjetski dan mentalnog zdravlja u našoj se školi obilježava svake godine. Ove godine psihologinja Tea Košić i pedagoginja Anja Rutić održale su za okupljene učenike edukativno predavanje o važnosti mentalnog zdravlja, a na kraju smo i proglasili pobjednicu natječaja #expressmentalhealth. Nagradu za najbolji rad, vlastiti prikaz mentalnog zdravlja osvojila je učenica 1.G razreda, Emili Pavleković koja je okupljenima objasnila što predstavlja njen rad.

Psihologinja i pedagoginja su za učenike u holu škole pripremile i jednu instalaciju sa zrcalima kojom se željelo osvijestiti kod učenika da je svatko odgovoran za sebe, svoje ponašanje, osjećaje, postupke, ocjene i uspjeh.

U redu je ne biti u redu, poruka je koju su psihologinja i pedagoginja poslale na kraju događaja, apelirajući na učenike da potraže pomoć kada im je potrebna, naglašavajući da je naša škola sigurno mjesto gdje mogu dobiti odgovarajuću pomoć i smjernice za očuvanje vlastitog mentalnog zdravlja.

Anja Rutić