Terenska nastava trećih razreda gimnazije

23.10.2023.  -  Napisala  Iskra Petak

Učenici trećih razreda gimnazije i dio učenika četvrtih razreda koji pohađaju dodatnu nastavu Fizike i fakultativnu nastavu Eksperimentalne fizike u petak 20. listopada u sklopu terenske nastave posjetili su Nikola Tesla Experience centar u Karlovcu te Kozmološki centar i zvjezdarnicu u Križevcima.

U Nikola Tesla Experience centru kroz razne animacije, dokumentarno-igrane filmove, misaone igre otkrivali su Teslin um i život, saznali kako je došao do svojih izuma, čega se bojao te koje su osobe imale važnu ulogu u njegovom životu. Velika atrakcija je bio "Dodir s Teslom" - dodir električne iskre koju proizvodi Teslina zavojnica. A na doslovno lebdećim tabletima su učenici na kraju provjerili svoje znanje.

Isti dan učenici su posjetili Kozmološki centar i zvjezdarnicu u Križevcima. Nakon što su im predstavili centar, promatrali su Sunce teleskopom i uočili Sunčeve pjege, ušli u kupolu zvjezdarnice i slušali zanimljivu priču o križevačkom meteoritu.