Drugi razredi u Milanu

08.05.2024.  -  Napisala  Iskra Petak

Učenici 2.G1, 2.G2 i 2.E razreda 26. i 27. travnja 2024. godine putovali su na izvanučioničku nastavu u Milano. Prvo su posjetili Bergamo, grad s dva središta: Citta Alta (Gornji grad) i Citta Bassa (Donji grad) gdje su razgledali znamenitosti i prošetali šetnicom koja povezuje ta dva dijela grada. U Milanu, glavnom gradu talijanske pokrajine Lombardije, slijedio je razgled najpoznatijih znamenitosti (dvorac obitelji Sforza, Duomo di Milano (katedrala), opera La Scala, Galleria Vittorio Emanuele II) te slobodno vrijeme za samostalno istraživanje i kušanje talijanskih delicija. Idući dan posjetili su Lago Maggiore i dva zanimljiva otočića, Isola dei Pescatori i Isola Bella, gdje su razgledali dvorac obitelji Boromeo iz 1632. godine te prekrasne vrtove koji ga okružuju. Iako vremenski uvjeti nisu bili idealni, a put dosta dugačak, vjerujemo da je učenicima ovo bilo jedno nezaboravno iskustvo učenja i druženja.

Mirna Bajsić, prof.